Teftiş Kurulu Başkanlığı

Yurt dışında görevli Eğitim Müşavirleri ve Ataşelerine Yönelik "Eğitim Müşavirleri ve Ataşelerinin Disiplin Amirliği ve Muhakkiklik Rolleri" konulu çevrim içi (online) seminer düzenlendi.

Başkanlığımız ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü iş birliğinde, 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde (iki gün), Eğitim Müşavirleri ve Ataşelerine yönelik "Disiplin Amirliği ve Muhakkiklik Rolleri" konulu çevrim içi (online) seminer düzenlenmiştir.
Yurt dışında görevli Eğitim Müşavirleri ve Ataşelerine Yönelik

Seminerin açılış konuşmasını Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Hasan ÜNSAL yapmıştır. Sayın ÜNSAL; "Gerek adli ve gerekse idari soruşturmada muhakkiklik görevinin önemine değinerek isnat edilen suçun doğru olup olmadığının tespit edilmesi, devlet, kurum, memur, amir, müşteki ve toplum açısından önemlidir." diyerek, Teftiş Kurulu Başkanlığı ile koordineli olarak düzenlenen seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve yapacakları sunumlardan dolayı eğitim görevlilerine teşekkürlerini iletmişlerdir.

Seminer,  Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Teftiş Kurulu Başkanlığı İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanı İrfan KAYA, Bakanlık Başmüfettişi Mehmet AVCI ve Bakanlık Müfettişi Turgut BÜYÜKTEPE tarafından iki oturum halinde gerçekleştirilmiştir.

Birinci oturumda "Disiplin Amiri Görev ve Sorumlulukları ve Soruşturmalarda Dikkat Edilmesi Gereken Genel Hususlar" konusunda İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanı İrfan KAYA; "Sözleşmeli Personel, Bakanlıklar Arası Ortak Kültür Komisyon Kararı Kapsamında Görevli Öğretmenler ve Okutmanların Sorumluluklarına Yönelik Hususlar" hakkında da Bakanlık Başmüfettişi Mehmet AVCI; ikinci oturumda ise "Disiplin Hukuku, İnceleme ve Soruşturmanın Aşamaları ve Örnek Olaylar" konusunda, Bakanlık Müfettişi Turgut BÜYÜKTEPE bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılımcıların soruları eğitim görevlileri tarafından cevaplandırılmış, seminer iyi dilek ve temennilerle tamamlanmıştır.

18-05-202218-05-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.