Teftiş Kurulu Başkanlığı

Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik Projesi Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

Teftiş Kurulu Başkanlığının ortağı olduğu Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) Projesi kapsamında Çoğaltıcı Etkinlik faaliyeti düzenlendi.
Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik Projesi Kapsamında Etkinlik Düzenlendi

Başkanlığımız adına faaliyete katılan Bakanlık Müfettişi Battal BİNGÖL ve Eğitim Müfettişi Ramazan ÖZER, proje sonuçlarının yaygınlaştırılması amacıyla çevre ve girişimcilik konularında Sincan Şehit Abdullah Büyüksoy Bilim ve Sanat Merkezinin ortağı olduğu "STEAMing Ahead" projesinin ortakları olan Portekiz, Birleşik Krallık, İtalya ve İspanya'dan gelen katılımcıların da olduğu çoğaltıcı etkinliğimizde yönetici ve öğretmenler ile MEB personeline yönelik sunum yapılarak proje ve sonuçları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik Projesi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde ülkemizin inovasyon odaklı ekonomiye geçişinde katma değer yaratan yeşil girişimlerin sayısının artırılması teşvik edilerek desteklenmesi sağlanacaktır. Ayrıca ülkemizde örneği olmayan yeşil düşünce merkezleri aracılığı ile bir yeşil girişimcilik ekosistemi oluşturulmasının temelleri atılacaktır. Proje bu yönü ile yenilikçi yeşil girişimciliği teşvik ederek gençlere istihdam alanında yeni bir alternatif model sunacaktır. İyi uygulamaların transferi ve ortaklarımızın sahip olduğu yeşil girişimcilik, sürdürülebilirlik ve yeşil istihdam know-howları proje sırasında üretilecek içeriklerde kendisine yer bulacak, daha bütüncül ve faydalı sonuçlara ulaşılacaktır. Aynı zamanda proje Türkiye ve AB ülkeleri arasında farklı sektörler ve eğitim kademeleri arasındaki işbirliğini de sürdürülebilir hale getirecektir.

01-11-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.