Teftiş Kurulu Başkanlığı

Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) Projesinin Berlin/Almanya Hareketliliği Gerçekleştirildi

İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği'nin (İNOGİT) proje koordinatörü olduğu, Teftiş Kurulu Başkanlığının ise proje ortağı olarak yer aldığı Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) 2019-3-TR01-KA205-080177 projesinin üçüncü faaliyeti gerçekleştirildi.
Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) Projesinin Berlin/Almanya Hareketliliği Gerçekleştirildi

Çevre-iklim alanında faaliyet gösteren İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği (İNOGİT); işletmeler, kamu kurumları ve eğitim kurumlarına "Yeşil Düşünen Girişimci Gençlik" öğretimi için materyal desteği sağlayarak gençlerin çevre okuryazarı ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak bir model oluşturulmasını amaçlamaktadır. 

3-8 Temmuz 2022 tarihleri arasında Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleştirilen Learning/Teaching/Training (LTT) Activities Programı kapsamında düzenlenen proje faaliyetlerine Başkanlığımız adına Bakanlık Müfettişleri Battal BİNGÖL, Faruk NORŞENLİ ve Müslüm KANTAR katıldı.

Proje kapsamında çeşitli toplantılar yapılarak, girişimci faaliyetleri yerinde incelendi. Gençlerin çevre-iklim ve yenilenebilir enerji konularında farkındalıklarının artırılması ve proaktif bir çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıldı.

Proje sonuçlarının alanda görevli tüm aktörlere ulaştırılabilmesi hususunda görüş alışverişinde bulunuldu ve hareketlilik tamamlandı.

01-08-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.