Teftiş Kurulu Başkanlığı

Teftiş Kurulu Başkanlığı Kalite Standartları ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) projesinin Arad-Romanya hareketliliği tamamlandı.

Teftiş Kurulu Başkanlığının ortağı, İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği'nin (İNOGİT) proje koordinatörü olduğu Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) 2019-3-TR01-KA205-080177 projesinin birinci faaliyeti yapıldı.
Teftiş Kurulu Başkanlığı Kalite Standartları ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından Yeşili Düşünen Girişimci Gençlik (Green Thinking Entrepreneur Youth) projesinin Arad-Romanya hareketliliği tamamlandı.

Bu kapsamda 31.01.2022-04.02.2022 tarihleri arasında Romanya/Arad'da Learning/Teaching/Training (LTT) Activities Programı kapsamında proje faaliyetleri düzenlenmiş olup Başkanlığımız adına Kalite Standartları ve Projeler Daire Başkanlığında görevli Bakanlık Müfettişi Yusuf KARATAŞTAN ve Eğitim Müfettişi Ramazan ÖZER   bu faaliyetlere katılmışlardır.

Çevre-iklim alanında faaliyet gösteren STK, işletmeler, kamu kurumları ve eğitim kurumlarına "Yeşil Düşünen Girişimci Gençlik" öğretimi için materyal desteği sağlayarak gençlerin çevre okuryazarı ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak bir model oluşturulması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında çeşitli toplantılar ve girişimci faaliyetlerini yerinde görme, inceleme faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında yapılan çalışmalar ile gençlerin çevre-iklim ve yenilenebilir enerji konularında farkındalıkları arttırılarak proaktif bir çevre bilinci geliştirmelerine katkı sağlanmıştır.

Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından, proje sonuçlarının yaygınlaştırılması amacıyla denetim faaliyetleri yürütülen kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenler ile MEB personeline yönelik rehberlik yapılarak proje sonuçlarının yaygınlaştırılması sağlanacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.