Teftiş Kurulu Başkanlığı

Teftiş Kurulu Başkanlığı İle Türkiye Ulusal Ajansı Arasında ERASMUS+ ve ESC Projelerinin İzlenmesi, Denetlenmesi ve Rehberlik Faaliyetlerinin Yürütülmesine Dayalı İşbirliği Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı ile Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı arasında ERASMUS+ ve ESC Projelerinin izlenmesi, denetlenmesi ve rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesine dayalı işbirliği protokolü imzalandı.
Teftiş Kurulu Başkanlığı İle Türkiye Ulusal Ajansı Arasında ERASMUS+ ve ESC Projelerinin İzlenmesi, Denetlenmesi ve Rehberlik Faaliyetlerinin Yürütülmesine Dayalı İşbirliği Protokolü İmzalandı

İş birliği protokolü ile Türkiye Ulusal Ajansı tarafından; Teftiş Kurulu Başkanlığında görevli Müfettişler ile ihtiyaç duyulması halinde Eğitim Müfettişlerine ERASMUS+ ve ESC projelerinin hazırlanması, yürütülmesi, izlenmesi ve denetlenmesi ile ilgili eğitimler verilecektir.

Aynı kapsamda proje denetim süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususları içeren kontrol listelerinden ihtiyaç duyulanların Teftiş Kurulu Başkanlığı ile paylaşılması ve projelere yönelik rehberlik faaliyetleri ile ilgili standartların planlanması ve değerlendirilmesi sağlanacaktır.

Öte yandan; Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca ERASMUS+ ve ESC projeleri ile ilgili yürütülen inceleme/soruşturma ve ön inceleme raporlama süreçleri hakkında Türkiye Ulusal Ajansı personeline eğitimler verilecek ve Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanacak olan Proje Yönetim ve Denetim Rehberinin Türkiye Ulusal Ajansı ile paylaşılması sağlanacaktır.

Protokol imza töreninde konuşma yapan Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker ASTARCI  "İmzalanacak olan protokol ile Teftiş Kurulu Başkanlığının uzmanlığından ve tecrübesinden istifade etmek istediklerini, karşılıklı işbirliği ve uzmanlık paylaşımı ile belirlenen hedeflere ulaşmada ortak bir anlayışın geliştirileceğini ifade etmiştir.

Teftiş Kurulu Başkanı Metin ÇAKIR konuşmasında; "Teftiş Kurulu Başkanlığı ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında imzalanacak olan protokol kapsamında projelerin izlenmesi, denetlenmesi, bu projelere yönelik rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesinde önemli bir adım atıldığını ifade etti. Ayrıca; projelerin teklif, kabul ve yürütme aşamalarında karşılaşılan sorunların giderilmesinde karşılıklı işbirliğinin önemli olduğunu ilave ederek bu protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etmiştir.

08-06-202208-06-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.