Teftiş Kurulu Başkanlığı

New Approaches in Inspection: A Polycentric Model Projesi üçüncü eğitim öğretim faaliyeti 30 Mayıs-04 Haziran 2022 tarihleri arasında Bulgaristan Sofya Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Başkanlığımızca yürütülmekte olan "Denetimde Yeni Yaklaşımlar: Çok Merkezli Denetim" Projesi kapsamında düzenlenen üçüncü eğitim öğretim faaliyeti (LTT3) 30 Mayıs-04 Haziran 2022 tarihleri arasında Sofya Üniversitesi'nde proje ortaklarımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Eğitim faaliyetine Teftiş Kurulu Başkanlığından Başmüfettiş Mehmet AVCI, Bakanlık Müfettişleri Mustafa ÇINAR, Burhan KAYA, Cabbar AKSOY, Şükrü GÜNDEMİR,  Eğitim Müfettişleri Harun GÖNCÜ, Mahmut ÖZTÜRK ve Yahya ÜÇER katılmışlardır.
New Approaches in Inspection: A Polycentric Model Projesi üçüncü eğitim öğretim faaliyeti 30 Mayıs-04 Haziran 2022 tarihleri arasında Bulgaristan Sofya Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Sofya Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyeti: Sofya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rossitsa Simeonova'nın açılış konuşmaları ile başlamıştır. Eğitim faaliyetinin birinci gününde Prof. Dr. Rossitsa Simeonova ve Prof. Dr. Yonka Parvanova tarafından Bulgaristan eğitim sistemi ve proje kapsamındaki faaliyetlere ve yenilikçi uygulamalar hakkında genel bilgilendirmeler yapılmıştır. Programın öğleden sonraki oturumunda Sofya okul ağının öz değerlendirmesi kapsamında yenilikçi uygulamaların yerinde gözlemlenmesi amacıyla Sofya 145. Okuluna saha ziyareti gerçekleştirilmiştir

İkinci gün sabah oturumunda Prof. Dr. Rossitsa Simeonova tarafından "Sofya okul ağının akran değerlendirmesi" hakkında değerlendirmeler yapılmış ve söz konusu yenilikçi uygulamaya ilişkin katılımcılara genel bir bakış açısı sunmuştur. Öğle oturumda Lizbon Üniversitesinden Prof. Dr. Estela Costa ve Teftiş Kurulu Başkanlığından Eğitim Müfettişi Harun GÖNCÜ tarafından proje kapsamında hazırlanmakta olan ülke raporları sunulmuştur. Çalışmanın sonraki oturumunda Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Öğretmeni Celal KILIÇ ve Ordu Perşembe Türkiye 75. Anaokulu Müdürü Fatma ÇITAK tarafından "Ordu'da kurulan okul ağında yürütülen faaliyetler ve gelişmeler hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

Eğitim Faaliyetinin üçüncü günü sabah oturumunda; Sofya Eğitim Bölge Müdürlüğüne saha ziyareti gerçekleştirilmiştir. Ziyarette Sofya Eğitim Bölge Müdürü Dr. Vanya Kasstreva tarafında Bulgaristan'daki Eğitim Bölge Müdürlüklerinin işlevlerine ve Sofya okul ağının çok merkezli denetimine ilişkin bilgilendirme yapılmıştır. Çalışmanın öğleden sonraki oturumunda Ulusal Eğitim Müfettişliği Başkanı Başmüfettiş Dr. Neli Andreeva tarafından Ulusal Eğitim Müfettişliğinin işlevlerine ve teftiş uygulamalarına dair sunum yapılmıştır.

Eğitim Faaliyetinin dördüncü gününde: Sofya 51. Ortaokuluna çalışma ziyareti gerçekleştirilerek, okul ağlarının işleyişi ve denetimleri hakkında yerinde incelemeler yapılmıştır. Okul Müdürü Dr. Assen Alexandrov tarafından okul yönetimindeki iyi uygulama örnekleri okul ağlarının işleyişi hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. Çalışmanın öğlenden sonraki faaliyetleri kültürel etkinliklerle tamamlanmıştır.

Eğitim faaliyetinin son gününde genel bir değerlendirmesi yapılmış, akabinde sertifika töreni yapılarak sabah oturumu tamamlanmıştır. Öğleden sonra proje yönetimi kapsamında bundan sonra yapılacak çalışmalar ile proje sonucunda elde edilmesi beklenen çıktılar konusunda görüş alışverişinde bulunulmuş ve üçüncü eğitim öğretim faaliyeti (LTT3) tamamlanmıştır.

08-06-202208-06-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.