Teftiş Kurulu Başkanlığı

New Approaches in Inspection: A Polycentric Model Projesi ikinci eğitim öğretim faaliyeti 04-08 Nisan 2022 tarihleri arasında İrlanda Dublin Şehir Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Başkanlığımızca yürütülmekte olan "Denetimde Yeni Yaklaşımlar: Çok Merkezli Denetim" Projesi kapsamında düzenlenen ikinci eğitim öğretim faaliyeti (LTT2) 04-08 Nisan 2022 tarihleri arasında İrlanda Dublin City Univercity'de (DCU) proje ortaklarımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Eğitim faaliyetine Teftiş Kurulu Başkanlığından Daire Başkanları Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, Oktay ÖZTÜK, Bakanlık Müfettişi Ayhan KOÇAK, Eğitim Müfettişleri İlhan MAVİ, Harun GÖNCÜ ve Şube Müdürü Oğuz DEMİRBOĞAN katılmışlardır.
New Approaches in Inspection: A Polycentric Model Projesi ikinci eğitim öğretim faaliyeti 04-08 Nisan 2022 tarihleri arasında İrlanda Dublin Şehir Üniversitesinde gerçekleştirildi.

DCU ev sahipliğinde gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyeti: DCU Eğitim Enstitüsü Dekanı Prof. Anne Looney'ın açılış konuşmaları ile başlamıştır. Eğitim faaliyetinin birinci gününde İrlanda Eğitim ve Beceriler Departmanı Müfettişliğinden Başmüfettiş Dr. Karina Holton ve MEB Teftiş Kurulu Başkanlığından Eğitim Müfettişi Harun GÖNCÜ tarafından İrlanda ve Türkiye Eğitim Denetim Sistemleri ve Okul Denetimleri hakkında genel bilgilendirmeler yapılmıştır. Ardından Profesör Joe O'Hara ve Profesör Martin Brown tarafından İrlanda'nın Çok Merkezli Değerlendirme Sistemleri ve Ağ Yönetimi uygulamaları hakkında bilgilendirmeler yapılarak birinci gün oturumu sonlandırılmıştır.

İkinci gün sabah oturumunda Profesör Joe O'Hara and Profesör Martin Brown "İrlanda'daki profesyonel öğrenme ağları için karşılaşılan zorluklar ve fırsatlar" hakkında değerlendirmeler yapmıştır. Öğle oturumunda Dr. Fiona Collins tarafından "DCU Fark Yaratan Okullar Girişim Ağı" hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Çalışmanın sonraki oturumunda DCU Eğitim Enstitüsünden Dr. Shivaun O'Brien "İrlanda okulları kalite çerçevesi, değerlendirme standartları, okul ağları bağlamında verilen eğitim ve destek" konularındaki sunumunu yapmıştır.

Eğitim Faaliyetinin üçüncü günü sabah oturumunda; Kuzey İrlanda Eğitim ve Öğretim Müfettişliğinden Müfettişler Dr. Patrick Shevlin ve John Murray " Kuzey İrlanda'daki okul teftişi ve öz değerlendirme modeli" hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır. Öğlen oturumunda Dr. Patrick Shevlin ve Profesör Martin Browntarafından"DCU Politika ve Uygulama Okulu liderliğinde uygulanmakta olan Mesleki Öğrenme Ağı ve Kuzey İrlanda'daki okul toplulukları deneyimi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Eğitim faaliyetinin daha sonraki oturumunda okul ağları ve okul ağlarının denetimi konusunda İrlanda ve Kuzey İrlanda deneyimlerinin ulusal bağlamlara yansıtılması konusunda fikir alış verişinde bulunulmuştur.

Eğitim Faaliyetinin dördüncü gününde: Dublin Scoil Fhursa Okuluna çalışma ziyareti gerçekleştirilerek, okul ağlarının işleyişi ve denetimleri hakkında yerinde incelemeler yapılmıştır. Okul yöneticileri tarafından okulun yer aldığı okul ağlarının işleyişi ve denetimi hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. Çalışmanın öğlenden sonraki faaliyetleri kültürel etkinliklerle tamamlanmıştır.

Eğitim faaliyetinin son gününde genel bir değerlendirme yapılmış, akabinde sertifika töreni yapılarak sabah oturumu tamamlanmıştır. Öğleden sonra proje yönetimi kapsamında bundan sonra yapılacak çalışmalar ile proje sonucunda elde edilmesi beklenen çıktılar konusunda görüş alışverişinde bulunulmuş ve ikinci eğitim öğretim faaliyeti (LTT2) tamamlanmıştır.

15-04-202215-04-202215-04-202215-04-202215-04-202215-04-202215-04-202215-04-202215-04-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.