Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettişlerine Yönelik "Kamu İhale Hukuku" Konulu Çevrim İçi (online) Seminer Düzenlendi

Başkanlığımızca 03 Kasım 2022 Perşembe günü Eğitim Müfettişlerine yönelik üç oturum halinde çevrim içi (onlıne) "Kamu İhale Hukuku" semineri gerçekleştirildi.
Eğitim Müfettişlerine Yönelik

Seminerin açılış konuşmasını yapan Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR; Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla illerimize yaptığımız çalışma ziyaretlerinde, eğitim müfettişlerimizden seminer taleplerinin geldiğini, talepler doğrultusunda öncelikli olarak kamu ihale hukuku alanında seminer planladıklarını, bu konuda kamudaki deneyimlerini paylaşacak olan eğitim görevlisi Bakanlık Müşaviri Sayın İsmail ÇOLAK ve Bakanlık Başmüfettişi Sayın Ayhan YILDIZ'a teşekkürlerini ileterek, seminerin verimli ve etkili geçmesi temennisiyle katılımcılara başarılar diledi. 

 

     Bakanlık Müşaviri İsmail ÇOLAK "Türk kamu ihale sisteminin tarihsel gelişimi, kamu ihale hukuku, temel ilkeler,  ihale usulleri (açık ihale usulü, pazarlık usulü, belli istekliler arasında ihale usulü),  doğrudan temin, ihale komisyonu, ihale dokümanları, yasak fiil ve davranışlar" konularındaki sunumlarını iki oturum halinde gerçekleştirdi. Ardından Bakanlık Başmüfettişi Ayhan YILDIZ tarafından "Devlet ihale kanunu, kamu ihale hukukuna dayalı olarak çıkarılan yönetmelikler ve alt mevzuat, kantin vb. gibi yerlerin kiralanması, denetim, inceleme ve soruşturmalarda dikkat edilecek hususlar" detaylı olarak ele alındı.

     Seminer eğitim müfettişlerinin sahada karşılaştıkları sorunlara yönelik soruların cevaplandırılmasına müteakip iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

 

04-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.