Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettişlerine Yönelik "Bakanlık Politikaları ve Eğitim Hedefleri" Konulu Çevrimiçi Seminer Düzenlendi

Başkanlığımız ile Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı arasında yapılan işbirliği çerçevesinde 21 Haziran 2023 tarihinde, Eğitim müfettişlerine yönelik "Bakanlık Politikaları ve Eğitim Hedefleri" konulu çevrimiçi seminer düzenlendi.
Eğitim Müfettişlerine Yönelik

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Abdulkadir ÖZKAN; Teftiş Kurulu Başkanı olarak göreve başladıktan sonra bu seminer vesilesiyle ilk defa bir araya gelmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu güne kadar il milli eğitim müdürlüklerimizde fedakârca görev yapan müfettiş ve idari personele teşekkür ederek sözlerine başladı.  Denetimin, gerek teori ve uygulamaları, gerekse kurumsal yapısı ve niteliği bakımından yaşadığımız yüzyılda büyük bir değişim ve dönüşüm göstererek yönetimin en önemli unsurlarından biri haline geldiğini, bu nedenle her geçen gün denetimin öneminin daha iyi anlaşıldığına vurgu yaptı. Köklü bir geçmişi bulunan Türk denetim sisteminin, yol göstericiliği ve rehberliği esas alan bir denetim anlayışıyla, eğitim paydaşlarının gelişmelerine öncülük ederek, kurumların iyileştirilmesi ve geliştirilmesini sağlama çabasında olduğunu, sözlerine ekledi.  Denetim sistemini daha güçlü bir hale getirmek için 2022 yılında eğitim müfettiş yardımcılığı sınavı gerçekleştirdiklerini, müfettiş bulunmayan illere müfettiş ataması yapıldığını, 2023 yılı eğitim müfettiş yardımcılığı sınav sürecinin ise halen devam etmekte olduğunu söyledi. Gerek Eğitim müfettişlerine gerekse İllerde görev yapan personele verilen eğitimlerin temel amacının, kişisel gelişime katkı sağlayarak mesleki yeterlikleri geliştirmek olduğunu, "Bakanlık Politikaları ve Eğitim Hedefleri " konulu seminerin de bu anlamda etkili ve verimli olmasını temenni ederek,  seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Eğitim ve Koordinasyon Birimine ve sunum yapacak olan Talim ve Terbiye Kurul Üyesi Mehmet Baki ÖZTÜRK' e teşekkür etti.

          Talim ve Terbiye Kurul Üyesi Mehmet Baki ÖZTÜRK'üin sunumuyla iki oturum halinde gerçekleştirilen seminerin ilk oturumunda;  "Bakanlığın Temel Milli Eğitim Politikaları ve Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Hedefleri" konuları; ikinci oturumunda; "Bakanlık merkez teşkilatı birimlerinin görev alanları ve Bakanlık merkez teşkilatı birimlerinin bakanlık temel politikaları bakımından misyonu" konuları ele alındı. 

          Katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından seminer iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

29-06-202329-06-202329-06-202329-06-202329-06-202329-06-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.