Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettişleri Yardımcılarına Yönelik "Uygulamalı Rehberlik ve Denetim/Kalite Güvence Sistemi" Konulu Çevrimiçi (online) Seminer Düzenlendi

Başkanlığımızca, 18 Aralık 2023 Pazartesi günü, Eğitim müfettiş yardımcılarına yönelik "Uygulamalı Rehberlik ve Denetim/Kalite Güvence Sistemi" konulu çevrimiçi (online) seminer düzenlendi.
Eğitim Müfettişleri Yardımcılarına Yönelik

Rehberlik ve Denetim Birimi Başkan Yardımcısı Turgut BÜYÜKTEPE, iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdi. İlk oturumda "Eğitimin Tanımı ve Boyutları, Rehberlik ve Denetim Kavramı, Örgüt ve Denetim, Denetimin Amacı ve Faydaları, Rehberlik ve Denetim Öncesi Hazırlık, Rehberlik ve Denetim Sürecinde Dikkat ve Özen, Raporlama ve Raporların Teslim Süreci, Çağdaş ve Etkili Denetim, Çağdaş Rehberlik ve Denetim Yaklaşımları," konularında; ikinci oturumda ise "Klinik Denetim, Yöneylem Araştırması, Emsal Denetimi, Portfolyo Değerlendirmesi, Kılavuz Denetimi ve Gelişimsel Denetim " konularında bilgilendirmeler de bulundu. 

Seminer, sunumlar sonunda yapılan karşılıklı görüş alışverişine müteakip iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

20-12-202320-12-202320-12-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.