Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettişleri Yardımcılarına Yönelik "Kamu İhale Süreçleri ve Elektronik Kamu Alımları Platformu" Konulu Çevrimiçi (online) Seminer Düzenlendi

Başkanlığımız ve Kamu İhale Kurumu Eğitim Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle 25 Mayıs 2023 Perşembe günü, Eğitim müfettiş yardımcılarına yönelik "Kamu İhale Süreçleri ve Elektronik Kamu Alımları Platformu" konulu çevrimiçi (online) seminer düzenlendi.
Eğitim Müfettişleri Yardımcılarına Yönelik

Seminerin açılış konuşmasını yapan Eğitim ve Koordinasyon Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZGÜL; mevzuat gereği Müfettiş yardımcılarına yönelik 120 saatlik yüz yüze eğitimin ilk 60 saatlik bölümünü şu ana kadar yapmış olmaları gerektiğini, ancak ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle tüm kamu kurumlarının depremzede ailelere barınma hizmeti vermeleri nedeniyle yapamadıklarını, bu süreçte çevrimiçi seminerler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Sayın ÖZGÜL devamında; Kamu İhale Süreçleri ve Elektronik Kamu Alımları Platformu seminerinin önemine ve etkisine vurgu yaptı. Bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Kamu İhale Kurumu Eğitim Dairesi Başkanlığına ve sunumları ile paylaşımda bulunacak olan Kamu İhale Uzmanı Doğukan DEMİRCİ' ye teşekkürlerini iletti.

Kamu İhale Uzmanı Doğukan DEMİRCİ, iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdi. İlk oturumda "Kamu İhale Kanunu, Temel İlkeler, İhale  (İhalenin ortaya çıkması, ihale dokümanı, İlan..Vb.), İhale Hazırlık Süreci, Teknik Şartname, Sözleşme ve Teklif  Türü, Yaklaşık Maliyetin Tespiti, Doğrudan Temin Alım Yöntemi" konularında; ikinci oturumda ise "Yeterliliğe  İlişkin İlkeler, Ortak Girişimler (İş Ortaklığı-Konsorsiyum), Teminatlar, Tekliflerin Geçerlilik Süresi,  Ekap İhale,  Ekap Üzerinden Yapılacak İşlemler,  Ekap Üzerinden Tekliflerin Sunulması, Elektronik İhale Yaptırımlar" konularında bilgilendirmede bulundu. 

Seminer, sunumlar sonunda yapılan karşılıklı görüş alışverişine müteakip iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

29-05-202329-05-202329-05-202329-05-202329-05-202329-05-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.