Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettiş Yardımcılarına Yönelik "MEB Döner Sermaye İşletmeleri Uygulamaları" Konulu Çevrimiçi Seminer Düzenlendi

Başkanlığımız ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 28 Eylül 2023 tarihinde eğitim müfettiş yardımcılarına yönelik "MEB Döner Sermaye İşletmeleri Uygulamaları" konulu çevrimiçi seminer düzenlendi.
Eğitim Müfettiş Yardımcılarına Yönelik

Seminerin açılış konuşmasında Teftiş Kurulu Başkanlığı Eğitim ve Koordinasyon Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZGÜL; yeni öğretim yılında tüm eğitim çalışanlarına ve eğitim müfettiş yardımcılarına başarılar dileyerek sözlerine başladı. Müfettiş yardımcılarına mevzuat gereğince düzenlenecek olan 120 saatlik hizmet içi eğitimi programının tüm hazırlıklarının tamamlandığını ve kısa bir süre sonra duyurusunun yapılacağını ifade etti. Bununla birlikte tüm eğitim müfettiş ve müfettiş yardımcılarına dizüstü bilgisayarı dağıtımına başlandığını da belirtti. Eğitim müfettiş yardımcılarının mesleki gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla Döner Sermaye İşletmeleri Uygulama Seminerinin düzenlendiğine vurgu yapan Özgül, seminerde emeği geçenlere ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürü Misbah KEKLİK'e teşekkür etti. Seminerin faydalı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

MEB Döner Sermaye İşletme Müdürü Misbah KEKLİK sunumu ile iki oturum halinde gerçekleştirilen seminerin ilk oturumunda;  "3423 sayılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Meslekî ve Teknik Öğretim Okulları Döner Sermayesi Hakkında Kanun, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik Öğretim Okulları Döner Sermayesinin İdaresine Mahsus Talimatname, Millî Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmelerinde Üretimi Teşvik Primi Dağıtımı, Parça Başı Üretim, Atölye ve Tesislerin Özel Sektörle İşbirliği Yapılarak İşletilmesi Hakkında Yönetmelik" konuları; ikinci oturumunda "Döner Sermaye İşletmesinde çalışan Müdür, Teknik Müdür Yardımcısı, Döner Sermaye Saymanı,  Bölüm Şefleri, Atölye Şefleri İle Diğer Personelin Mali ve Hukuki Sorumlulukları, Döner Sermaye Kapsamında Fazla Çalışma Yapılmasının Usul ve Esasları, Döner Sermaye İşletmelerinde Ödemelerde Kullanılacak Belgeler, Üretimi Teşvik Primi Dağıtım Esasları ile Üretimi Teşvik Primi Ödenmeyecek Personel, Döner Sermaye İşletmesinde Üretilen Mal ve Hizmetlerin Satış İşlemleri Usul ve Bedel Tespiti" konuları ele alındı. 

 

Konuya ilişkin soruların cevaplanmasının ardından seminer iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

30-09-202330-09-202330-09-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.