Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettiş Yardımcılarına Yönelik "Kamu Mali Yönetimi" Konulu Çevrim İçi Seminer Düzenlendi.

Başkanlığımız ve Strateji Geliştirme Başkanlığı işbirliğiyle 25 Mart 2024 Pazartesi günü, Eğitim Müfettiş Yardımcılarına yönelik "Kamu Mali Yönetimi" konulu seminer düzenlendi.
Eğitim Müfettiş Yardımcılarına Yönelik

       Seminerin açılış konuşmasını yapan Rehberlik ve Denetim Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Turgut BÜYÜKTEPE;  Müfettişlerimizin mesleki gelişimlerini sağlamaları adına "Kamu Mali Yönetimi" konulu seminerin önemine ve etkisine vurgu yaptı. Ana hatlarıyla Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun tanımı, amacı, önemi ve özellikle de Milli Eğitim Bakanlığının uygulamalarına yönelik mevzuatı hakkında bilgi verileceğini ifade eden Sayın BÜYÜKTEPE, bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Strateji Geliştirme Başkanlığına ve sunumları ile paylaşımda bulunacak olan Mali Hizmetler Uzmanları Fatih İŞLEK ve Mehmet İNAN ile Milli Eğitim Uzmanı Alparslan TÜRKOĞLU'na teşekkürlerini iletti.

        Konuşmanın ardından Mali Hizmetler Uzmanları Fatih İŞLEK ve Mehmet İNAN ile Milli Eğitim Uzmanı Alparslan TÜRKOĞLU iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

İlk oturumda;

     *Kamu Mali Yönetiminde Değişim,

     *Hesap Verme Sorumluluğu,

     *Mali Saydamlık,

     *Kamu Mali Yönetim Sistemi, konularında;

 

İkinci oturumda;

     *Kamu İdareleri Bütçeleri,

     *Analitik Bütçe,

     *Gerçekleştirme Görevlilerinin Yetki ve Sorumlulukları,

     *Harcama Yetkilisinin Görev ve Sorumlulukları,

     *Kontrol, Denetim ve Yaptırımlar,

     *Kesin Hesap ve Genel Uygunluk Bildirimi,

       konularında bilgilendirmede bulundular. 

    

           Seminer, sahada karşılaşılan sorunlara yönelik soruların cevaplandırılmasını müteakip iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

26-03-202426-03-202426-03-202426-03-202426-03-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.