Teftiş Kurulu Başkanlığı

Eğitim Müfettiş Yardımcılarına Yönelik "Çalışma Hayatında Mobbing" Konulu Çevrim İçi Seminer Düzenlendi.

Başkanlığımız ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle 19 Nisan 2023 Çarşamba günü, Eğitim müfettiş yardımcılarına yönelik "Çalışma Hayatında Mobbing" konulu çevrim içi seminer düzenlendi.  
Eğitim Müfettiş Yardımcılarına Yönelik

        Seminerin açılış konuşmasını yapan Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZGÜL;  Müfettiş yardımcılarının mesleki gelişimlerini sağlamaları adına "çalışma hayatında mobbing" seminerinin önemine ve etkisine vurgu yaptı. Bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi yönetimine ve sunumları ile paylaşımda bulunacak olan Doç. Dr. H. Reyhan DEMİRCİOĞLU'na teşekkürlerini iletti. Sayın ÖZGÜL, Eğitim müfettiş yardımcılarına yönelik yoğun bir eğitim planlandığını, yıl içerisinde gerek yüz yüze, gerekse çevrim içi seminerlerde sık sık bir araya geleceklerini belirtti.

        Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Reyhan DEMİRCİOĞLU iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdi. İlk oturumda; " Çalışma Hayatında Psikolojik Taciz (mobbing), Çalışma Hayatında Psikolojik Tacizle (mobbing)  Benzerlik Gösteren Kavram ve Durumlar, Çalışma Hayatında Psikolojik Taciz (mobbing)  Türleri " konularında; ikinci oturumda ise " Çalışma Hayatında Psikolojik Taciz (mobbing)  Süreci, Çalışma Hayatında Psikolojik Tacizin (mobbing)  Tarafları, Çalışma Hayatında Psikolojik Tacizin (mobbing) Etkileri, Çalışma Hayatında Psikolojik Tacizin (mobbing) Önlenmesine Yönelik Öneriler " konularında bilgilendirmede bulundu. 

        Seminer, eğitim müfettiş yardımcılarının sahada karşılaştıkları sorunlara yönelik soruların cevaplandırılmasını müteakip iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

 

19-04-202319-04-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.