Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişlerine yönelik "Türkiyenin Yönetim Yapısı ve Yeni Kamu Yönetimi Vizyonu" hakkında çevrim içi (online) seminer düzenlendi.

Başkanlığımız ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi işbirliği ile 27 Ocak 2022 Perşembe günü, Bakanlık Müfettişlerine yönelik "Türkiyenin Yönetim Yapısı ve Yeni Kamu Yönetimi Vizyonu " konulu çevrim içi (online) seminer düzenlendi.
Bakanlık Müfettişlerine yönelik

Seminerin açılış konuşmasını Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR yapmıştır. Teftiş Kurulu Başkanı Sayın ÇAKIR; "Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seriye SEZEN'in iş yoğunluğunun fazla olduğu bir dönemde bizlere zaman ayırarak, Müfettişlerimize yönelik 'Türkiyenin Yönetim Yapısı ve Kamu Yönetimi' konularında seminer vermeyi kabul ettiklerini" ifade ederek Prof Dr. Sayın Seriye SEZER'e teşekkürlerini iletmişlerdir. 

 

Seminerde Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, "Türkiyenin Yönetim Yapısı ve Yeni Kamu Yönetimi Vizyonu " konularında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seriye SEZEN tarafından bilgi paylaşımı yapıldı. Prof. Dr. Seriye SEZEN sunumlarında "Türkiye' de Yapısal Kamu Yönetimi Reformları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Üniter Devlette Kamu Yönetiminin Örgütlenmesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı, Merkezi Yönetim Kuruluşları (Merkez Örgütü, Taşra ve Yurt dışı Kuruluşları, Bağlı, İlgili ve ilişkili Kuruluşlar), Merkezi Denetim Kuruluşları, Yerel Yönetimler" hakkında bilgilendirmede bulundular. 

 

Seminer sonunda Müfettişlerimizin sorularıProf Dr. Seriye SEZEN tarafından cevaplandırılmış olup, seminer iyi dilek ve temennilerle sona ermiştir.

 

31-01-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.