Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişlerine yönelik " Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı İle Mücadele Eğitimi " konulu çevrim içi (online) seminer düzenlendi.

Başkanlığımız ile Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) iş birliğiyle 03 Mart 2022 Perşembe günü, Bakanlık Müfettişleri, Eğitim Müfettişleri ve Şube Müdürlerine yönelik "Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı İle Mücadele Eğitimi " konulu çevrim içi (online) seminer düzenlendi.
Bakanlık Müfettişlerine yönelik

Seminerin açılış konuşmasını Maarif Müfettişleri Eğitim ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Mehmet ÖZGÜL yapmıştır. Daire Başkanı Sayın ÖZGÜL; Teftiş Kurulu Başkanlığımızın hedefleri doğrultusunda hizmet içi eğitim programlarıyla mesleki gelişimi ve ilerlemeyi önemsediklerini, bu yönde  eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini ifade ederek, Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı İle Mücadele Eğitimi konularında seminer verecek olan Hazine ve Maliye Uzmanı Sayın Halil Yalçın TÜRK' e teşekkürlerini iletmişlerdir. 

Seminerde, Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Halil Yalçın TÜRK tarafından bilgi paylaşımı yapıldı. Sayın TÜRK sunumlarında "MASAK Kuruluşu, MASAK Teşkilat Yapısı, Suç Gelirlerinin Aklanması, Terörizmin Finansmanı, Yükümlülük Ve Denetim, İdari ve Adli Yaptırımlar" hakkında bilgilendirmede bulundular. 

Seminer sonunda katılımcıların soruları Hazine ve Maliye Uzmanı Halil Yalçın TÜRK tarafından cevaplandırılmış olup, seminer iyi dilek ve temennilerle sona ermiştir.

04-03-202204-03-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.