Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişlerine Yönelik "MEB Döner Sermaye İşletmeleri Uygulamaları" Konulu Çevrimiçi (online) Seminer Düzenlendi.

Başkanlığımız ve MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 17 Nisan 2023 Pazartesi günü, Bakanlık müfettişlerine yönelik "MEB Döner Sermaye İşletmeleri Uygulamaları" konulu çevrimiçi (online) seminer düzenlendi.
Bakanlık Müfettişlerine Yönelik

Seminerin açılış konuşmasını yapan Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR; İki aylık bir aradan sonra yeni bir seminerde daha bir arada bulunmaktan memnuniyetlerini dile getirerek, müfettişlerimizin bilgilerini yenilemeleri ve mesleki gelişimlerini sağlamaları adına Döner Sermaye İşletmeleri Uygulama seminerinin önemine ve etkisine vurgu yaptı. Bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Eğitim ve Koordinasyon Birimine ve sunumları ile paylaşımda bulunan Döner Sermaye İşletme Müdürü Misbah KEKLİK' e teşekkürlerini iletti.

Döner Sermaye İşletme Müdürü Misbah KEKLİK, iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdi. İlk oturumda;  "3423 sayılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Meslekî ve Teknik Öğretim Okulları Döner Sermayesi Hakkında Kanun, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik Öğretim Okulları Döner Sermayesinin İdaresine Mahsus Talimatname, Millî Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmelerinde Üretimi Teşvik Primi Dağıtımı, Parça Başı Üretim, Atölye ve Tesislerin Özel Sektörle İşbirliği Yapılarak İşletilmesi Hakkında Yönetmelik" konularında; ikinci oturumda ise "Döner Sermaye İşletmesinde çalışan Müdür, Teknik Müdür Yardımcısı, Döner Sermaye Saymanı,  Bölüm Şefleri, Atölye Şefleri İle Diğer Personelin Mali ve Hukuki Sorumlulukları, Döner Sermaye Kapsamında Fazla Çalışma Yapılmasının Usul ve Esasları, Döner Sermaye İşletmelerinde Ödemelerde Kullanılacak Belgeler, Üretimi Teşvik Primi Dağıtım Esasları ile Üretimi Teşvik Primi Ödenmeyecek Personel, Döner Sermaye İşletmesinde Üretilen Mal ve Hizmetlerin Satış İşlemleri Usul ve Bedel Tespiti" konularında bilgilendirmede bulundu. 

 

Seminer, sunumlar sonunda yapılan karşılıklı görüş alışverişine müteakip iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

19-04-202319-04-202319-04-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.