Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişlerine Yönelik "Hukukun Temel İlkeleri ve Anayasa Hukuku" Konulu Çevrim İçi (online) Seminer Düzenlendi

Başkanlığımız ve Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi iş birliğiyle 31 Ekim 2022 Pazartesi günü, Bakanlık Müfettişlerine yönelik "Hukukun Temel İlkeleri ve Anayasa Hukuku " konulu çevrim içi (online) seminer düzenlendi.
Bakanlık Müfettişlerine Yönelik

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Sayın Abdullah ÖMERCİOĞLU iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdi. İlk oturumda "Toplumsal Düzen Kuralları, Hukuk Kurallarının Amaçları ve Yaptırımları, Hukuk Kurallarının Kaynakları, Hukuk Sistemleri, Kamu ve Özel Hukuk Dalları, Hak Kavramı, Gerçek ve Tüzel Kişilik" konularında; ikinci oturumda ise "Devlet Şekilleri, Genel Türk Anayasa Tarihi, Genel Türk Devlet Sistemi, Anayasanın Temel Organları (Yasama, Yürütme, Yargı), Temel Hak ve Özgürlükler, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi" konularında bilgilendirmede bulundu. 

Seminer, sunumlar sonunda yapılan karşılıklı görüş alışverişine müteakip iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

03-11-202203-11-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.