Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişlerine "Kamu İhale Hukuku" konusunda Başkent Öğretmenevinde yüz yüze, İstanbul ve İzmir Çalışma Merkezleri için de eş zamanlı çevrim içi (Online) seminer düzenlendi.

Bakanlık Müşaviri İsmail ÇOLAK tarafından Başkent Öğretmenevinde 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü, Bakanlık Müfettişlerine "Kamu İhale Hukuku " konulu yüz yüze, İstanbul ve İzmir Çalışma Merkezlerinde görevli olanlar için de eş zamanlı çevrim içi (online) seminer düzenlendi.
Bakanlık Müfettişlerine

Seminerin açılış konuşmasını yapan Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR; Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, kamu ihale hukuku alanında seminer planladıklarını, kamudaki deneyimlerini paylaşacak olan eğitim görevlisi Bakanlık Müşaviri Sayın İsmail ÇOLAK'a teşekkür ederek, seminerin verimli ve etkili geçmesi temennisiyle katılımcılara başarılar diledi. 

Bakanlık Müşaviri İsmail ÇOLAK "Türk Kamu İhale Sisteminin Tarihsel Gelişimi, Kamu İhale Hukuku, Temel İlkeler,  İhale Usulleri (Açık İhale Usulü, Pazarlık usulü, Belli İstekliler Arasında İhale Usulü),  Doğrudan Temin, İhale Komisyonu, İhale Dokümanları, Yasak Fiil ve Davranışlar" konularındaki sunumlarını dört oturum halinde gerçekleştirdi. 

Programın sonunda bakanlık müfettişlerinin sahada karşılaştıkları hususlara yönelik soru-cevap şeklinde fikir alışverişinde bulunulmasına fırsat verildi. Seminer iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

31-05-202231-05-2022

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.