Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişleri ve İdari Personele Yönelik "SPSS İle Uygulamalı İstatistik Eğitimi" Konulu Yüz yüze Seminer Düzenlendi.

Başkanlığımızca, Bakanlık Müfettişleri ve idari personele Teftiş Kurulu Başkanlığı toplantı salonunda yüz yüze " SPSS ile Uygulamalı İstatistik Eğitimi"  konulu seminer düzenlendi. 
Bakanlık Müfettişleri ve İdari Personele Yönelik

 

      12-13 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen seminerin açılış konuşmasını Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZGÜL gerçekleştirdi. Katılımcıları selamlayarak sözlerine başlayan ÖZGÜL, çalışma yaşamında mesleki gelişimin önemine dikkat çekerek yüz yüze yapılan SPSS ile Uygulamalı İstatistik Eğitimi Seminerinin faydalı ve etkili olmasını temenni etti. Yıl içinde çeşitli konularda kısa süreli seminerlerin yapılmasına devam edileceğine vurgu yapan ÖZGÜL, seminerde emeği geçenlere ve Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Cansu AYAN'a teşekkür etti. 

      Dr. Cansu AYAN'ın sunumu ile gerçekleştirilen seminerin ilk gününde;  "Temel İstatistik Kavramları, Betimsel ve Çıkarımsal İstatistik, Çalışma Grubu Seçimi, Değişken Türleri, Ölçme ve Ölçek Düzeyleri, Veriye Uygun İstatistiksel Teknik Seçimi, Frekans Tabloları ve Yorumlanması, Frekans Dağılımlarının Grafiklerle Gösterilmesi ve Yorumlanması " konuları; ikinci gününde ise  "Merkezi Eğilim Ölçüleri (Aritmetik Ortalama, Mod, Ortanca), Değişkenlik Öçüleri (Varyans, Standart Sapma, Çeyrek Sapma) , Program Tanıtılması, Verinin Aktarılması ve Veri İle İlgili Düzenlemelerin Yapılması, Betimsel İstatistiklerin SPSS Uygulama Adımları Çıktıların Yorumlanması ve Raporlanması" konuları ele alındı.

      Seminerde özet teorik bilgilerin sunulmasının ardından, SPSS programının uygulamasına ve örnek veriler üzerinde çalışılmasına yer verildi. Seminer sonunda Teftiş Kurulu Başkanlığı Eğitim ve Koordinasyon Birimi Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZGÜL, Dr. Cansu AYAN'a plaket takdim ederek katkılarından dolayı teşekkür etti. Seminer iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

17-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-202317-10-2023

 

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.