Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Müfettişleri ile İdari Personele Yönelik "İş Sağlığı ve Güvenliği" Konulu Çevrim İçi Seminer Düzenlendi

        Başkanlığımız ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 29 Ocak 2024 Pazartesi günü, Bakanlık müfettişleri ile idari personele yönelik "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu seminer düzenlendi.
Bakanlık Müfettişleri ile İdari Personele Yönelik

       Seminerin açılış konuşmasını yapan Eğitim ve Koordinasyon Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZGÜL, müfettişlerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlamaları adına "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu seminerin önemine ve etkisine vurgu yaptı. Ana hatlarıyla iş sağlığı ve güvenliğinin tanımı, amacı, önemi ve özellikle de Milli Eğitim Bakanlığının uygulamalarına yönelik mevzuatı hakkında bilgi verileceğini ifade eden Sayın ÖZGÜL, bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ve sunumları ile paylaşımda bulunacak olan Osman DOLGUNYÜREK'e teşekkürlerini iletti. Ardından konuşmalarını gerçekleştiren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Özkan AVCI, Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen seminerin bir parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Seminerin önemine vurgu yapan Sayın AVCI, bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

        Konuşmaların ardından Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Osman DOLGUNYÜREK iki oturum halinde sunumlarını gerçekleştirdi.

 

İlk oturumda;

*İş Sağlığı ve İş Güvenliği,

*MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları,

*İş Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Mevzuat,

*İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kurulu,

*İşletmelerde Mesleki Eğitim Süreci,

*İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları konularında,

 

İkinci oturumda ise;

*Kişisel Koruyucu Donanımları,

*Sağlık ve Güvenlik İşaretleri,

*Binalarda Güvenliği Tehdit Edici Unsurlar,

*Acil Durum Planları,

*Acil Durum Planlarının Oluşturulması ve Uygulanması,

*İş Yeri Yönetmeliği,

*Risk Değerlendirilmesi,

*MEBBİS İş Sağlığı ve Güvenliği Modülü,

*Yangın Önleme,

konularında bilgilendirmelerde bulundu. 

 

       Seminer, sahada karşılaşılan sorunlara yönelik soruların cevaplandırılmasını müteakip iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

30-01-202430-01-202430-01-202430-01-202430-01-202430-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.