Teftiş Kurulu Başkanlığı

Müfettiş Gelişim Platformu (MÜFGEP) Kapsamında İçerik Çalışmalarına Başlandı

Müfettiş Gelişim Platformu (MÜFGEP) Kapsamında İçerik Çalışmalarına Başlandı

Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından Bakanlık Maarif Müfettişleri arasında açık erişim uygulama toplulukları ile (e-tabanlı ve işbirlikli) müfettişlerin; mesleki gelişimlerinde sürekliliğin sağlanması, teknoloji kullanım becerilerinin artırılması, mesleki iş doyumu düzeyinin ve motivasyonun yükseltilmesi, iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi ve kurumsal rehberliğe katkı sağlaması amacıyla Müfettiş Gelişim Platformu (MÜFGEP) oluşturulmuştur.

Projede e-tabanlı ve iş birlikli müfettiş mesleki gelişim platformu teknik alt yapısının (yazılım, tasarım vb.) oluşturulma süreci tamamlanmıştır. Platforma yönelik içerik geliştirme çalışmalarına başlanmış olup Platformda Teftiş Kurulu Başkanlığının görev alanı kapsamında, alanlar/konular bazında elektronik doküman içerikleri oluşturulacak ve paylaşılacaktır.

MÜFGEP aracılığıyla bilgi, deneyim, yöntem, araç ve doküman paylaşımında süreklilik sağlanacak, müfettişler arasında zamandan ve mekândan bağımsız ekip çalışması kültürü geliştirilecek, müfettişlik mesleği ve eğitim alanındaki gelişmelerin izlenmesi ve dinamik (hızlı ve sürekli) olarak paylaşılması, müfettişlerin mesleki gelişimlerine yönelik eğitim ihtiyaçlarının izlenmesi ve eğitim etkinliklerinin daha etkili gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

Bu kapsamda, Kalite Standartları ve Projeler Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları başkanlığında Daire Başkanlığımız personelinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ve görüşmelerde; Platformun hazırlanma süreci, Platforma dayalı içeriklerin oluşturulması, üniversitelerle iş birliği yapılabilecek hususların belirlenmesine yönelik değerlendirmelerde bulunulmuş; MÜFGEP’in hayata geçirilmesine dönük planlamalar tamamlanmıştır.

02-01-201902-01-201902-01-201902-01-201902-01-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0(312) 413 1661 0(312) 413 2780 0(312) 413 2781

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.