Teftiş Kurulu Başkanlığı

Bakanlık Başmüfettiş/Müfettişlerine yönelik "Vergi Hukuku İlkeleri ile Vergilendirme İşlemleri" hakkında çevrim içi (online) seminer düzenlendi.

Bakanlık Başmüfettiş/Müfettişlerine yönelik

Başkanlığımız ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi işbirliği ile 01 Aralık 2021 ve 03 Aralık 2021 tarihlerinde Bakanlık Başmüfettiş/Müfettişlerine yönelik "Vergi Hukuku İlkeleri ile Vergilendirme İşlemleri" konulu çevrim içi (online) seminer düzenlendi.

 

Seminerde Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve Başkanlığımız tarafından yapılan rehberlik ve denetimler ile diğer çalışmaların etkinliğini arttırmak amacıyla, "Vergi Hukuku İlkeleri ile Vergilendirme İşlemleri" konusunda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Barlas ARSLAN tarafından bilgi paylaşımı yapıldı. Doç. Dr. Cem Barlas ARSLAN, sunumlarında "Vergi hukukunun kaynakları, vergi hukukunun yorumlanması, vergilendirme yetkisinin kullanımı ve vergi ödevinin niteliği ile Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı Özel Öğretim Kurumlarında vergi uygulamaları hakkında bilgilendirmede bulundular. 

 

 

Seminer sonunda Bakanlık Başmüfettiş/Müfettişlerinin sahada karşılaşılan/karşılaşılabilecek durumlara yönelik soruları Doç. Dr. Cem Barlas ARSLAN tarafından cevaplandırılmış ve karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunularak seminer tamamlandı.

 

03-12-202103-12-2021

 

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0 312 413 16 61 / 413 27 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.