Teftiş Kurulu Başkanlığı

Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR Yeni Göreve Başlayan Eğitim Müfettiş Yardımcılarıyla Online Toplantı Gerçekleştirdi

15 Mart 2023 Çarşamba günü Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR yeni göreve başlayan Eğitim Müfettişi Yardımcılarına çevrimiçi (online) olarak hitap etti.
Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR Yeni Göreve Başlayan Eğitim Müfettiş Yardımcılarıyla Online Toplantı Gerçekleştirdi

Sayın Metin ÇAKIR, toplantı başlangıcında 6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye'nin art arda yaşadığı iki deprem felaketinin ardından, 10 büyük ilimizde çok büyük can kayıpları, yaralanmalar ve maddî hasarlar meydana geldiğini ifade ederek "Milletimizin başı sağolsun, sürecin ilk gününden itibaren Bakanlığımız Merkez teşkilatı yöneticileri, il yöneticileri, okul yöneticileri ve öğretmenlerimizle birlikte sahadaydılar. Böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum."  temennileri iletti. 

Başkanımız, Eğitim Müfettiş Yardımcılarına yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu ve başarı dileklerini iletti. Devamında, "Çok güzel bir meslek seçtiniz. Zaman geçtikçe de iyi ki bu mesleğe karar vermişim diyeceksiniz. Özellikle de eğitim müfettişliğini düşündüğünüzde, bir sınıfta değil, bir okulda değil, bir ilin bütününe dokunacak bir etkiye sahipsiniz. Eğitimde niteliğin artırılmasında en önemli aktörlerden birisi eğitim müfettişleridir. Bu bilinçle bu mesleği tercih ettiğinizi biliyorum. Müfettişlik mesleğinin diğer mesleklerden farklı olarak şahsiyet etkisi en yüksek meslektir. Şahsiyet etkisi bir okula gittiğinizde herhangi birine selam verdiğinizde onun üzerinde bıraktığınız izlenim demektir. Bu etki kılık kıyafetinizden tutun, alanınızdaki yetkiniğiniz, hitabet tarzınız hak, hukuk ve adalet çerçevesinde olaylara objektif yaklaşımınızla oluyor" dedi.

 

Eğitim Müfettişlerinin olaylara pozitif bakış açısıyla kişisel ve kurumsal gelişimi ön plana çıkaracak şekilde bakması gerektiğini, esas olanın suçu suçluyu aramak değil sonuna kadar gerçeği ortaya çıkarmak olduğunu ifade etti.

 

Müfettişlerin bugüne kadar her alanda bir rol model olduğunu, aramıza katılan siz değerli müfettişlerimizle de bu durumun daha da güçleneceğini ifade eden Başkanımız, Eğitim Müfettiş Yardımcılarına yoğun bir eğitimin planlandığını, yıl içerisinde gerek yüz yüze gerekse çevrimiçi toplantılarda sık sık bir araya geleceklerini belirtti.

 

Toplantı, Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR'ın iyi dilek ve temennileriyle sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı 06648 Bakanlıklar /ANKARA - 0(312) 413 1661 0(312) 413 2780 0(312) 413 2781

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.